Dekoratyvinio tinko galimybes

dekoratyvinio tinko galimybėsDekoratyvini tinkas – bene pats populiariausias būdas padedantis papuošti namų sienas. Jeigu anksčiau tuo buvo gražinamas tik fasadas arba laiptinės, tai šiuo metu žmonės drąsiai renkasi tinka vidaus apdailai, koridoriams ir net tualetei. Kadangi egzistuoja itin platus spalvinis pasirinkimas – tai suteikia galimybę kiekvienam atrasti tai, kas jam atrodo gražiausia ir kas galėtų geriausiai tikti jų namuose.

Dekoratyvinis tinkas yra geras pasirinkimas ir norėdami būti tikri, kad radote geriausią (juk yra labai daug skirtingų rūšių) – rekomenduojame kreiptis į pardavėjus, kad jie galėtų patarti. Ypač maloniai nuteikia elektroninių prekybos vietų konsultantai, kurie visada atsako į rūpimus klausimus, padeda pasirinkti ir daugeliu atveju labai palengvina žmogaus gyvenimą.

Pasirengimas darbams

Nereikia samdytis profesionalo, jeigu iki šiol dar niekada neteko pačiam tinkuoti sienų nei su paprastu tinku, nei su dekoratyviniu. Darbas tikrai gana paprastas. Svarbiausia yra pasirinkti kokybišką tinka ir tuo pačiu tinkamą teptuką, kuris skirtas paviršiaus padengimui.

Pirmiausia labai svarbu pasiruošti darbo vietą. Nepamiršite, kad reikia uždengti grindis ir visus laidus bei kitus plyšius, kuris tinkas gali patekti ir taip sugadinti paviršių. Jis nėra labai slidus, tačiau paėmus per didelį kiekį natūralu, kad jis gali nukristi ir taip sugadinti paviršių. Paviršiaus apsaugai rekomenduojama naudoti lipnią juostelę, kuri ne tik apsaugo, tačiau tuo pačiu vėliau gali būti labai lengvai ir grietai nuplešiama. Juk tik atrodo, kad darbus atliksite labai kruopščiai. Visiems pasitaiko, kad tinkas byra. Net ir profesionalams.

Sienos paruošimas

Tinkas puikiai dengsis ant paviršiaus tik tokiu atveju, jeigu siena bus nuplauta. Darbas turi būti atliekamas labai kruopščiai. Kuo daugiau dėmesio skirkite toms prie kitos sienos, grindų, lubų. Šios vietos sunkiausiai pasiekiamos, tačiau čia ir tinkas dažniausiai sunkiausiai limpa. Būtinai reikia tinkamai nuvalyti paviršių. Naudokite paprasčiausia sudrėkintą šluostę. Jokiu būdu nepradėkite tinkuoti, kol paviršius visiškai nenudžiuvo.

Dekoratyvinis tinkas: viduje ir išorėje

Dekoratyvinis tinkas naudojamas ne tik vidaus apdailai, tačiau ir išorės. Dažniausiai tinkai būna suklasifikuoti pagal tai, kurioje vietoje paviršius bus dengiamas. Natūralu, kad vidaus apdailai reikia ne tokio atsparaus paviršiaus, kadangi jo neveikia nei tiesioginiai šaulės spinduliniai, nei lietus arba sniegas. Štai namo fasadas, kuris labai dažnai padengiamas dekoratyviniu tinku, turėtų būti kiek  atsparesnis ir tvirtesnis. Natūralu, kad dažniausiai jis ir kainuoja brangiau. Šiuo atveju siūlome pasitarti su konsultantais, kurie gali pasakyti, koks tinkas yra geriausias ir koks labiausiai tinka.

Juk net ir gyvenamoji vieta gali nulemti, kokį rinktis. Štai Žemaitijoje yra drėgna, o Panevėžio rajone dažniausiai labai sausa.

Ieškodami dekoratyvinio tinko palyginkit šias detales:

  • Skirtingi tinkai kainuoja skirtingai, tad kaina gali būti vienas iš kriterijų. Žiūrėkite ne kiek kainuoja bakelis, tačiau kiek metrų Jums teks padengti ir kiek iš viso dažų reikės. Pigiau ne visada yra geriau
  • Dekoratyvinis tinkas savo sudėtimi labai skiriasi, tad priklausomai nuo to, koks paviršius bus dengiamas – reikėtų rinktis ir atitinkamą gaminį. Siūlome pasidomėti, kad pasirinkti būtų paprasčiau.
  • Pasižiūrėkite, kiek laiko turėtų tarnauti tinkas. Tokia informacija dažniausiai būna nurodyta ant pakuotės. Taip preliminariai įvertinsite po kiek laiko teks koreguoti tinkuotą sieną.

Dekoratyvinis tinkas yra padengiamas gana paprastai, tad tikrai nereikia samdytis profesionalo, kad visus darbus jis atliktų už Jus. Paprasčiausiai pasitarkite su pardavėju, kad is padėtų pasirinkti ir atsakytų į visus iškilusius klausimus.