Mokymai Lazdininkų moterims suteikė naujų galimybių, Pajūrio naujienos, p. 4

Lazdininkų bendruomenės vadovė Vanda Šimkuvienė džiaugiasi, jog iš penkiolikos moterų, baigusių mokymo kursus pagal EQUAL projektą, šiuo metu nedirba tik dvi. Pasak Danguolės Einienės, dviejų vaikų mamos, mokymai – labai reikalingi. – Mokymai suteikė galimybę išmokti dirbti kompiuteriu, pramokome anglų kalbos,-sakė pašnekovė. D. Einienė įsidarbino kambarine “Pušų paunksmėje” Palangoje. Darbą susirado perpažįstamus. Anot moters, čia dažnai lankosi svečiai iš Anglijos, todėl mokymuose įgytos anglų kalbos žinios labai praverčia. Ji patenkinta darbu, atlyginimu ir visomis socialinėmis garantijomis. Statybose Palangoje dirba ir vyras, todėl į darbą vyksta kartu. Rytą į mokyklą išskuba ir devynmetė dukra. Dvidešimt vienerių metų sūnus pats savimi pasirūpina. D.Einienė maistą ruošia iš vakaro. – Kai abu dirbame, ir materialiai geriau jaučiamės,- sakė D.Einienė. Moteris prisipažino, jog gerai ir tai, kad dabar sumanius ką nusipirkti, nebereikia prašyti vyro pinigų. Pasak pašnekovės, nors ir gyvena kaime, gyvulių nelaiko – neapsimoka. Pardavėjos darbu džiaugiasi ir Roma Gontiene. Ji prekiauja papuošalais ir medžio drožiniais kioske šalia “Juozo alaus” daryklos. Darbą susirado taip pat per pažįstamus. Moteris sakė daug metų nedirbusi -augino šešis vaikus. Du -jau suaugę ir turi savo šeimas. R.Gontienės darbdaviai – vilniškiai. Be pagrindinio atlyginimo moka papildomai už parduotas prekes. Todėl atsiranda stimulas gerai dirbti. – Vasarą uždirbau daugiau negu vyras,-juokdamasi sakė pašnekovė. Anot jos, vyras dėl to ne pyksta, bet džiaugiasi. Šiemet nebuvo jokių problemų vaikus išleisti į mokyklą. Baigus tik vidurinę mokyklą ir ilgai nedirbus, anot pašnekovės, be mokymų būtų buvę sunku pradėti dirbti. Stanislava Galdikienė šiuo metu su vyru ūkininkauja. Turi smulkų mišrų ūkį. – Kol sveikata leidžia – ūkininkauju, bet kai nebeturėsiu gyvulių, tikrai eisiu dirbti. Todėl man mokymai –investicija į ateitį. Reikia savimi pasirūpinti iš anksto,- sakė S.Galdikienė.
Genė Pociuviene neslėpė turinti sveikatos problemų, todėl jau 10 metų niekur nedirbanti. Jai mokymai – po ilgos pertraukos išėjimas į žmones ir viltis ateityje susirasti nesunkų darbą namuose. Turi nebaigtą aukštąjį išsilavinimą. – Būtų buvusi didžiulė nuodėmė praleisti tokius mokymus. Juos baigusi nusipirkau kompiuterį, įsivedžiau internetą,- sakė pašnekovė, tikėdamasi ateityje baigti dar vienus kompiuterių kursus ir susirasti nesunkų darbą. Buvo nuvykusi į Etnokultūros centrą Palangoje, domėjosi, ką ten žmonės veikia. Tačiau norintiems užsiimti senoviniais amatais reikalingos stiprios rankos. Pasak V.Šimkuvienės, gaila, kad kitos moterys dirba ir negalėjo ateiti pasidalinti mintimis apie mokymų naudą. Kai kurios moterys, anksčiau dirbusios sezoninius darbus, susirado nuolatinius, kitos lankė kursus, norėdamos įgyti teisinių žinių apie darbo paiešką, santykius su darbdaviu. – Šiemet Lazdininkai pajudėjo iš sąstingio,- sakė V.Šimkuvienė.
Tam įtakos turėjo ne tik gera Lazdininkų geografinė padėtis, bet ir mokymai. Jie padėjo moterims į save pažvelgti naujai ir suteikė žinių bei drąsos ieškoti darbo. Moterys teigė esančios labai patenkintos Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro darbuotojomis. Ypač gerų žodžių jos negailėjo Marijai Juškienei.
Jos džiaugėsi ir aktyvia, nepavargstančia bendruomenės vadove Vanda Šimkuviene. Anot moterų, kartu dirbant galima daugiau pasiekti.